Nostradamus - Przepowiednie - Interpretacje

Bastylia

niedziela, 08 czerwca 2014

Głównym tematem mojego bloga będzie M. NOSTRADAMUS i jego przepowiednie.


 

Reprezentuje trochę inne alternatywne podejście do twórczości M. Nostradamusa. Bardziej posługuję się intuicją niż wiedzą, którą i tak zdobywam podczas pracy nad przepowiedniami. Przepowiednie to dla mnie zagadki, rebusy, historia i nauka języka obcego. Chciałbym pokazać twórczość M. Nostradamusa trochę z innej strony.

M. Nostradamus był osobą bardzo wierzącą w Boga a jego wiedza i to co pisał zagrażało jego życiu. Świadom tego pisał swoje przepowiednie w postaci ukrytej, różnych zagadek, rebusów skojarzeń. Posługiwał się tablicami astronomicznymi aby zakamuflować prawdziwą wersję przyszłości. Wiedział, że inkwizycja nic mu nie zrobi. Przecież znał swoją datę śmierci i w jakich okolicznościach umrze. Dla niego ważne było aby pisać prawdę o tym co się wydarzy w przyszłości. Ja reprezentuję takie same podejście do prawdy. Nie ważne co się kryje w przepowiedniach M. Nostradamusa, obojętne czy coś dobrego czy coś złego, prawda jest najważniejsza. Nie przywiązuje wagi do wyznawanej religii przez kogokolwiek ale wierzę w Boga. Nie jestem związany z  żadną opcją polityczną co nie znaczy, że nie mam swoich poglądów politycznych. Staram się być bezstronnym w różnych dyskusjach. 

Kategorie na blogu:

  • Bastylia strona główna
  • centurie - tłumaczenia i interpretacje czterowierszy z centurii
  • Przepowiednie - przepowiednie i moje interpretacje przepowiedni M. Nostradamusa
  • Teksty powiązane - różne teksty związane z głównym tematem bloga
  • Wykopaliska - różne teksty znalezione w internecie

Zauważyłem, że niektóre moje teksty są kopiowane na inne strony i fora w polskim internecie. Jeżeli ktoś ma zamiar to robić proszę umieścić link, odnośnik do strony głównej bloga jako źródło. Kopiowanie bez tej adnotacji o źródle jest łamaniem prawa i może być ścigane karnie.


Norbertus

stat4u