Nostradamus - Przepowiednie - Interpretacje
Blog > Komentarze do wpisu

Katastrofa Smoleńska

Katastrofa smoleńska od 6 lat stanowi źródło wielkich podziałów i konfliktów w naszym narodzie. Podsycana co jakiś czas przez każdą ze stron polskiej sceny politycznej do swoich własnych prywatnych celów nie pozwala nam na poprawną ocenę tamtych wydarzeń. To co było uznawane za prawdę dzisiaj zostało wymieszane z fałszem i obłudą. Dlatego prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się kto do tego tragicznego w skutkach wydarzenia doprowadził. Prawdziwy jest w tym tylko wynik - śmierć prezydenta Polski i jego żony, 7 członków załogi oraz 87 innych ważnych osobistości z kraju i zagranicy. Czy przepowiednie przyczynią się do poznania prawdy?

 

Katastrofa Smoleńska

 

Znane są trzy przepowiednie mówiące o katastrofie smoleńskiej. Wszystkie trzy nie pochodzą z żadnego oryginalnego źródła jakim są centurię Nostradamusa. Żadna z nich nie została również opublikowana przed katastrofą w Smoleńsku. Natomiast każda z nich przybliża nas do poznania ostatecznej prawdy o katastrofie smoleńskiej.

 

1. Pierwsza przepowiednia.

źródło forum d2jsp

 

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie,
a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego...
...a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą,
wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"
"Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"-Nostradamus


Przepowiednia ta nie została napisana przez M. Nostradamusa jak również nie ma potwierdzonego źródła w żadnym tekście francuskim. Pojawiła się w krótkim czasie, kilku godzin zaraz po katastrofie smoleńskiej i jest falsyfikatem napisanym przez nieznanego autora na jakimś forum. Źródło jakie znalazłem pochodziło z następnego dnia po katastrofie. Polski czytelnik forum gdzie swego czasu wypowiadał się Arteuza oraz Atraktor zauważy podobieństwo niektórych fragmentów tej pseudo przepowiedni do opublikowanych przepowiedni.

 

2. Druga przepowiednia.

Źródło blog Bastylia

 

Pod koniec roku 2013 na początku grudnia Atraktor na usuniętym forum gazety prawnej napisał:

 

„Na przykład nie ma żadnej przepowiedni o katastrofie smoleńskiej,czy rządach braci Kaczyńskich i ja nic na to nie poradzę!
Jest natomiast jedna dość charakterystyczna przepowiednia(może jeszcze oprócz dwóch w kontekście zakonnika) Nostradamusa Młodszego z almanachu z roku 1614,którą tu przytoczę i myślę,że może ona właśnie dotyczyć w/w postaci.
Oto ona:”

 

Prophetie; 134/201 /du quatrain/

 

La Vistule sous de Bastran et Renard./.

Les deux** gouvernements sur celui né de la mere,

Répondre a leur triste et misérable destin ;

Eagle et habitude est la cause de l'effondrement !

 

Przepowiednia; 134,201 /czterowiersz/

 

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa

Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki

Spotka smutny i marny los;

Orzeł i habit to przyczyny upadku!


Przepowiednia ta pochodzi z „Almanachu z roku 1614” Nostradamusa Młodszego którego posiadaczem jest Atraktor. Opublikował on kilkaset przepowiedni z tego źródła ale nigdy nie uwiarygodnił go publicznie w postaci zdjęcia okładki tej książki. Brak wiarygodności Almanachu nie umożliwia nam stwierdzenia, że przepowiednie są fałszywe. Treść francuska jak i tłumaczenia Atraktora oraz niektóre moje tłumaczenia pokazują wysoką zgodność tych przepowiedni z wydarzeniami na świecie. Dotyczy to zarówno czasów przeszłych, teraźniejszych i bliskiej przyszłości.

 

Wracając do treści przepowiedni to w ostatnie linijce tego czterowiersza mowa jest o orle i habicie jako przyczynie upadku braci Kaczyńskich. Jedna z tych przyczyn już się wypełniła a była nią katastrofa rządowego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie.

 

W kwietniu 2010 samolot Tu-154 M Lux o numerze bocznym 101 został wykorzystany do dwóch lotów z Warszawy do Smoleńska w Rosji na uroczystości obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej: 7 kwietnia 2010 pierwszym pilotem był płk Bartosz Stroiński, a 10 kwietnia 2010 kpt Arkadiusz Protasiuk który trzy dni wcześniej pełnił funkcję drugiego pilota. Podczas drugiego z lotów, 10 kwietnia 2010 roku Tu-154M uległ katastrofie w Smoleńsku.

 

Ciekawostka: Samolot miał początkowo numer burtowy 837, będący końcówką numeru seryjnego 90A-837. Następnie zmieniono go na nb 101. Katastrofa według oficjalnego komunikatu wydarzyła się o godzinie 8.41 czasu Polskiego. Może 8.37 to początek tej katastrofy?

 

8:32:55,8 – dowódca statku powietrznego – Podchodzimy do lądowania. W przypadku nieudanego podejścia, odchodzimy w automacie.

8:35:22,6 - kontroler ruchu lotniczego - Polski 101, i od 100 metrów być gotowym do odejścia na drugi krąg.

8:37:01.3 – 044 - Arek teraz widać 200.

8:38:20,0 – nawigator – Pół mili nam zostało.

8:39:08,7 - kontroler ruchu lotniczego - 101-y, odległość 10, wejście na scieżkę.

8:39: 33,6 - dowódca statku powietrznego – Podwozie, klapy wypuszczone

8:39:49,9 – kontroler ruchu lotniczego – Podchodzicie do dalszej, na kursie i ścieżce, odległość 6

8:40:41,3 - nieokreślony rozmówca - 100 metrów.

8:40:59,3 – Odgłos zderzenia z drzewami

8:41:05,4 – KONIEC ZAPISU

 

Cały stenogram.

 

Dla wszystkich Polaków była to wielka tragedia ale nie dla belgów: "Roztrzaskany o ziemię orzeł, w tle biało-czerwona flaga i napis "Orzeł wylądował" - taki rysunek ukazał się w "Gazet van Antwerpen".

 

orzelwyladowal 

 

3. Trzecia przepowiednia

Źródło forum Koniec Świata.

 

Prophetie 69,92 /du quatrain/

 

Demi-sommeil et arrets,

efeni's donnée par les envoyés de son frere,

enterré rapidement par ses lieutenants,

et entre son église sur la Vistule et de la nation !

 

Przepowiednia 69,92 (czterowiersz) tł. Atraktor

 

Na wpół uśpieni i obezwładnieni,

trutką podaną przez wysłanników brata,

pochowani szybko przez jego namiestników,

zatrują nad Wisłą i kościół swój i naród!

 

Przepowiednia 69,92 tł. Norbertus

 

Zatrzymani w półśnie,

rządzący krajem uwierzą danym wysłanym przez jego brata,

szybko pogrzebani przez jego następcę,

(przyczyni się do podziałów) w Kościele na Wisłą i w narodzie!

 

Przepowiednia ta pochodzi również z „Almanachu z roku 1614” Nostradamusa Młodszego którego posiadaczem jest Atraktor. Opublikowana została 11 czerwca 2013. Jest to najtrudniejsza przepowiednia z jaką miałem kiedykolwiek do czynienia. Jest bardzo trudna w tłumaczeniu jak i jej zrozumieniu. Podchodziłem do niej kilkakrotnie w ciągu ostatniego roku i ciągle miałem uczucie jej tajemniczości. Na początku uważałem ją za kompletnie niezrozumiałą, mówiącą o nie wiadomo jakich wydarzeniach ale z czasem i bardzo powoli odsłaniała swoje tajemnice.

 

 

*** Interpretacja***

 

1. Demi-sommeil et arrets,

Zatrzymani w półśnie,

 

Demi-sommeil = w pół śnie

arrets = zatrzymać , znak stop,

 

Zacznę od słowa „arrets” i przestrogi jaka z niego płynie.

 

 

Każdy widział znak drogowy „STOP” Znak jest stosowany, gdy nie są spełnione warunki widoczności, mała widoczność na zatrzymanie. Wielokrotnie widzieliśmy takie sytuacje na niestrzeżonych przejazdach kolejowych i śmiertelnych wypadkach z udziałem brawurowych pieszych czy kierowców. Niedostosowanie się do niego grozi śmiercią!

Zorganizowanie wylotu na obchody 70 rocznicy „zbrodni katyńskiej” wbrew wszystkim i wszystkiemu, ignorując wcześniejsze ostrzeżenia dało efekt w postaci siłowego zatrzymania - katastrofy samolotu z głową państwa i wysokimi osobistościami z kraju i zagranicy.

 

Jakie ostrzeżenia Lech Kaczyński otrzymał?

 

1. W dniu 12.08.2008r., podczas wyprawy Prezydenta do Gruzji, podczas wojny Rosja-Gruzja. Lecący w towarzystwie przywódców Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy prezydent, wydał rozkaz, by skierować maszynę wprost do Tbilisi, by spotkać się z prezydentem Dżugaszwilim. Jednak, pilot Grzegorz Pietruczuk odmówił wykonania tego rozkazu i zamiast tego skierował samolot na lotnisko w mieście Gandża w Azerbejdżanie. "Oficer powinien być mniej lękliwy". Miał powiedzieć Prezydent. Minister ON Bogdan Klich odznaczył pilota srebrnym medalem za zasługi dla obronności.

 

2. Dużym echem odbyła się podróż Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z końcem 2008r. na Daleki Wschód. Samolot po przylocie do Ułan Bator zamarzł. Po prostu zamarzły powierzchnie sterowe, a przyczyną były zepsute sensory, których zadaniem jest wykrywanie efektu tworzenia się lodu i uruchomienie odlodzenia. Delegacja Polska postanowiła wydzierżawić samolot Tu-154 od strony mongolskiej. Wypożyczonym Tu-154 z Polska delegacja poleciała do Japonii. W między czasie Polski Tu-154 M Lux naprawiono, wykonano lot kontrolny i samolot odleciał do Japonii. W dniu 5.12.2008r. poleciał z Polską delegacją Korei Południowej do Seulu. Podczas podchodzenia do lądowania w Seulu samolot wpadł w turbulencje i należało pójść na drugi krąg.

 

3. W kwietniu 2010 samolot został wykorzystany do dwóch lotów z Warszawy do Smoleńska w Rosji na uroczystości obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej: 7 kwietnia 2010 pierwszym pilotem był płk Bartosz Stroiński, a 10 kwietnia 2010 kpt Arkadiusz Protasiuk (trzy dni wcześniej pełnił funkcję drugiego pilota).

 

Świadkowie twierdzą, że między pilotem a dowódcą sił powietrznych wywiązała się awantura. Dowódca Tu-154M nie chciał lecieć do Rosji bez aktualnych danych o pogodzie. Jak podaje TVN24 gen. Błasik „miał udzielić podwładnemu reprymendy i miał używać przy tym słów wulgarnych”. Być może przez tę kłótnię prezydenta Lecha Kaczyńskiego przywitał na lotnisku właśnie generał, a nie kpt. Protasiuk.

Podczas tego drugiego z lotów, 10 kwietnia 2010 roku Tu-154M nr boczny 101 uległ katastrofie w Smoleńsku.

 

2. efeni's donnée par les envoyés de son frere

rządzący krajem uwierzą danym wysłanym przez jego brata,

 

efeni's = nie ma takiego słowa!

efendi = mistrz, pan, (Effendi) liczba mnoga effendis - Wykształcony i szanowany człowiek, często używany jako tytuł wyrażający szacunek i uprzejmość w Turcji lub na byłym terytorium osmańskim. Tytuł używany Turcji, na określenie urzędników cywilnych, ministrów, intelektualistów oraz osoby bardzo religijne.

Pochodzi od starożytnego greckiego słowa - authéntes - 1. oznacza Mistrza, Władcę absolutnego, autokratę. 2. Sprawca jakiegokolwiek czynu karalnego, a w szczególności osoba która popełnia morderstwo na sobie czyli samobójstwo, osoba która zabiła umyślnie.

 

efeni = anagram fiée = imiesłów od słowa fier = w starofrancuskim - aby zaufać

donnée = dane np.osobowe, statystyczne, dana, dany, wiadoma

envoyés = envoyer = aby wysłać

son = dźwięk, jako dopełniacz = jego, jej,

frere = brat (w rodzinie) lub brat mnich, zakonnik

 

Słowo „efeni's” prawdopodobnie użyte przez Nostradamusa w liczbie mnogiej posiada podwójne znaczenie. Odnosi się do władcy czyli Lecha Kaczyńskiego ale jak wszyscy wiemy katastrofa smoleńska to bardzo szczególne wydarzenie ponieważ nie było jeszcze takiej katastrofy w której oprócz głowy państwa zginęły jeszcze osoby na wysokich stanowiskach w kraju: wojskowi, ministrowie oraz duchowni. Dlatego sądzę że słowo to odnosi się do rządzących krajem jako najwyższych przedstawiciele kraju w poszczególnych dziedzinach oraz głowy państwa jako osoby głównej tego dramatu.

 

Jednak największą tajemnicę skrywa „son frere” - jego brat, Jarosław Kaczyński.

 

Legenda Solidarności Lech Wałęsa, niespełna rok po katastrofie wydaje sąd na braciach Kaczyńskich. W programie „Kropka nad i”  w tvn24 Wałęsa stwierdził, że winę za śmierć 96 osób ponoszą Lech i Jarosława, którzy „ niepotrzebnie naciskali na drugą wizytę w Katyniu i chcieli w ten sposób zacząć kampanię prezydencką”.

- To jest jego, tylko jego, a właściwie tego drugiego wina. Walka, konfrontacja, zaczęcie kampanii od pokazania się w Katyniu – i to kosztowało nas tak wiele – przekonuje Lech Wałęsa.

Jego zdaniem prezydent Kaczyński chciał, by jego podróż do Katynia zagłuszyła spotkanie Donalda Tuska i Władimira Putina. - Po raz pierwszy tak wysoki człowiek ze strony rosyjskiej był na cmentarzu katyńskim. To była wielka sprawa. Nigdy to się nie zdarzyło wcześniej. Niepotrzebnie Kaczyński chciał niszczyć to osiągnięcie i nie powinien organizować swojej pielgrzymki – tłumaczył.

 

A jeśli znajdzie się jeszcze nagranie tamtej ostatniej rozmowy prezydenta z bratem, to nie chciałbym być w skórze Jarosława Kaczyńskiego”

 

3. enterré rapidement par ses lieutenants,

szybko pogrzebani przez jego następcę,

 

enterré = czasownik pochować; pogrzebać, zakopywać, czasownik pogrzebać; zarzucać (np. pomysł)

rapidement = szybko, szybko

par = przez, poprzez, o, nad,

ses = jego

lieutenants = 1. stopień w wojsku - porucznik. 2. Oznacza osobę wyznaczoną przez Króla, która będzie sprawowała władzę w kraju podczas jego nieobecności.

 

W tej linijce jedyny problem stanowiło tłumaczenie słowa „lieutenants” - porucznik. Można by to odnieść do wojskowej asysty w czasie pogrzebu prezydenta. Dopiero odnalezienie nie tłumaczenia a znaczenia tego wyrazu rozświetliło ten tekst. To słowo należy rozumieć jak zastępca szefa podczas jego nieobecności. W Polsce zgodnie z Konstytucją marszałek sejmu ma za zadanie wykonywać obowiązki Prezydenta RP aż do momentu wyboru nowego Prezydenta. Marszałkiem sejmu był wtedy Bronisław Komorowski który wygrał przedterminowe wybory prezydenckie w następnie czego stał się - lieutenants.

 

 

4. et entre son église sur la Vistule et de la nation !

w Kościele na Wisłą i w narodzie!

lub

(przyczyni się do podziałów) w Kościele na Wisłą i w narodzie!

 

entre = między

église = kościołem

nation = naród, kraj

 

W ostatniej linijce brakuje czegoś na początku dlatego użyłem w nawiasie dopowiedzenia. Bez tego dopowiedzenia linijka ta nie mówi nam nic. Można na upartego dopasować ją do poprzedniej i razem odczytując:

 

szybko pogrzebani przez jego następcę, w Kościele na Wisłą i przez naród!”

 

Ale nie taki jest sens przekazu ostatniej linijki. Katastrofa smoleńska stała się takim katalizatorem dla Jarosława Kaczyńskiego jego początkiem walki o władzę oraz początkiem trwałych podziałów pomiędzy polakami.

 

W wywiadzie dla Wprost Jarosław Kaczyński powiedział:

„- Byliśmy z Leszkiem bliźniakami, a Smoleńsk to był cios, który zmienił całe moje życie. Ja już nigdy nie będę człowiekiem szczęśliwym. Noszę ten czarny garnitur i czarny krawat, i zawsze będę je już nosił. Nie pogodzę się ze stratą, bo to jest dla mnie strata zbyt wielka”

 

Pierwszym etapem tej walki była wojna o krzyż przed pałacem prezydenckim. W 5 dni po katastrofie smoleńskiej przed budynkiem Pałacu Prezydenckiego w Warszawie postawiono drewniany krzyż dla uczczenia pamięci 96 ofiar.

Z powodu oporu grupy osób określających się jako „obrońcy krzyża”. Zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy obecności krzyża przed Pałacem Prezydenckim organizowali własne wiece i manifestacje; drudzy z nich pełnili przed krzyżem całodobowe warty. Krzyż trafił ostatecznie do Kaplicy Loretańskiej Kościoła św. Anny 10 listopada 2010.

 

Pozostawienie krzyża przed siedzibą głowy państwa po zakończeniu okresu żałoby narodowej i późniejsze działania wokół jego przeniesienia w inne miejsce doprowadziły do dyskusji społecznej i sporów na tle światopoglądowym oraz politycznym. Konflikt w sprawie krzyża przerodził się z czasem w dyskusję o sposobie i formie upamiętnienia ofiar katastrofy w Smoleńsku, obecności znaku krzyża w przestrzeni publicznej, stosunków na linii państwo – Kościół katolicki oraz sprawności działań organów władzy.

 

 

Norbertussobota, 26 marca 2016, norbertus60

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
stat4u