Nostradamus - Przepowiednie - Interpretacje
Blog > Komentarze do wpisu

Czas wyborów, czas podziałów.

Tegoroczne wybory w naszym kraju wzbudzają wielkie emocje i coraz skuteczniej przyczyniają się do podziałów pomiędzy rodakami. Platforma czy PiS a może Zjednoczona Lewica. Po ostatnich wyborach prezydenckich gdzie faworyt przegrał na własne życzenie oraz przy pomocy anty systemowców podziały stają się coraz większe a emocje sięgają zenitu. Powoli również Kościół włącza się w gierki polityczne i coraz częściej w polskich kościołach słychać nawoływania do głosowania na „odpowiedniego” kandydata. W odpowiedzi być może przyjdzie nam M. Nostradamus i jego przepowiednie.

2015 czas wyborów, czas podziałów.

 

Presage VI 123 ,4 / tłumaczenie Atraktor/

 

Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.

I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.

Jego niespodziewane odejście przyczyni się do zamętu.

Partie czerwonych i błękitnych wkrótce obejmą władzę,

Kryzys i Nowe Prześladowania ułatwią słowa Zakonnika!

Jeszcze większy podział doprowadzi kraj na krawędź katastrofy! 

 

We wcześniejszych interpretacjach tej przepowiedni aż do czasu wyborów prezydenckich kolor czerwony i niebieski kojarzony był z PiS. Większość nawet nie pomyślała, że może być to inna partia niż PiS ze względu na zbieżność kolorystyczną. Dla wszystkich kolor błękitny na pierwsze wrażenie utożsamiany jest z niebieskim a barwy PiS to czerwony i ciemno niebieski. Dodatkowo czerwony dla niektórych może być kojarzony z lewicą. Ale teraz okazuje się, że polska lewica jest tak rozdrobniona i rozbita, że nawet nie głosowała na swojego kandydata na prezydenta. Czy po praktycznie całkowitym rozdrobnieniu lewicy przyszła kolej na rozdrobnienie centrum czyli PO?

 

Nikt również we wcześniejszych interpretacjach nie przypuszczał, że Kukiz będzie startował w wyborach prezydenckich. 20 % to duże poparcie na starcie po wyborach prezydenckich ale powyborcze różne dziwne wypowiedzi Kukiza przyczyniły się do spadku jego poparcia. Stawiam duży znak zapytania nad stowarzyszeniem Kukiza. Barwy głównie biało czerwone ale trafiały się błękitne tło i polska flaga - Kukiz 15. Petru i jego nowa partia Nowoczesnapl.org czyli Platforma Bis która ma szanse przyciągnąć różnych polityków ale faktycznie przyczynia się do odbioru głosów Platformie.

Jeżeli przepowiednia mówi o kilku partiach a nie o jednej, może dojść do koalicji partii o barwach czerwono-niebieskiej. Co ciekawe barwy Platformy Obywatelskiej to lazur (błękitny) i pomarańczowy. PO startuje do wyborów jako partia anty pisowska gdzie PiS przedstawiany jako ucieleśnienie zła dla Polski. Uważam, że to wielki błąd a platforma nie wyciągnęła wniosków po porażce w wyborach prezydenckich. Z przykrością muszę napisać również, że Platforma bardzo skręciła na lewo i postrzegana jest wśród polaków jako partia lewicowa służalczo poddana dyktatowi UE. Naród Polski takiego stanowiska nie akceptuje i oczekuje zmian i to bardzo radykalnych dlatego mieliśmy tak wielki sukces Kukiza w wyborach prezydenckich. Natomiast PiS w swojej kampanii wyborczej pokazał że jest silny i dąży do wygranej bez żadnych koalicjantów. Chociaż w kampanii nie mówi się prawdy to PiS po wygranej ma zamiar wprowadzić to czego nie udało im się za poprzednich swoich rządów. Katastrofa smoleńska zaprzepaściła dążenia braci Kaczyńskich do zmiany konstytucji w Polsce, do wprowadzenia systemu prezydenckiego przy jednoczesnym zmniejszeniu roli Sejmu oraz do podwyższenia progu wyborczego powyżej 7%. Zmiana progu wyborczego oznacza stworzenie podstaw do scenariusza niemieckiego gdzie tylko dwie najsilniejsze partie układają się we władzy a reszta kompletnie się nie liczy.

 

Kluczem będzie wynik wyborczy partii/stowarzyszenia Kukiza i Petru, PSL i Zjednoczonej Lewicy. Kukiz odegrał dużą rolę w przegranej Komorowskiego być może odegra taką samą rolę w jesiennych wyborach do sejmu. A może czeka nas powtórka z rozrywki i wspólne rządy oponentów PiS-u coś na wzór PiS, Samoobrony i LPR? Pewne jest tylko jedno, że prezydent Duda wygrał dzięki głosom rolników, robotników, bezrobotnych, emerytów i studentów a więc głosami wykluczonych z boomu ekonomicznego i zepchniętych na margines. Czy ci sami ludzie zmienią oblicze Polski na jesieni tego roku?

 

Dzisiejsze sondaże pokazują zdecydowane zwycięstwo PiS ale może się okazać, że bez koalicji raczej się nie obędzie. 

 

Presage (przepowiednia)18;66 /tłumaczenie Atraktor/

 

Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,

Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,

Nowa Koalicja dotychczasowych;stronników i nieprzyjaciół,

Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!

 

Przepowiednia 15.86 /tłumaczenie Norbertus/

 

Zwolennicy (wiary) pewni siebie w zwycięstwo zakonnika,

nad ranem będą zaskoczeni kiedy okaże się przegranym.

Kraj nad Wisłą na krótki czas otworzy drzwi Morusowi./.

Kiedy wszyscy wrogowie z oporem zawrą przymierze!

 

Te dwie znane już wszystkim przepowiednie same cisną się jako rozwiązanie dzisiejszej sytuacji ale czy dotyczą teraźniejszych wyborów parlamentarnych nie wiadomo ponieważ żaden zakonnik się nie ujawnił a żadna partia czy organizacja nie jest zwolennikiem zakonnika. Chociaż Kaczyński i PiS sympatyzują z Rydzykiem to nie jest to partia zwolenników zakonnika! Z Rydzykiem sympatyzuje również Piechociński z PSL. Rydzyk chociaż popiera prawicę, oficjalnie nikogo nie wspiera ani nie kandyduje do sejmu. To taki malutki drobiazg.

 

Uważam, że to nie ten czas i nie te wybory. Oczywiście mogę się mylić. Prawdę poznamy już za kilka dni.

 

Nie tak dawno otrzymałem od Atraktora jedną z przepowiedni dotyczącą Polski i przetłumaczyłem ją:

 

Prophetie 15.86

 

Dans la grande tortur'e Bastran's la regie'du parti sera longue'../.

Pologne deviendra le site de trois,puis deux rivauix-e,

La haine's vous donner beaucoup de malheur et de la mort,

Apres la lassitude du pouvoir dans le pays comprendra Sly Fox./..

 

Przepowiednia 15.86 /tłumaczenie Norbertus/

 

W wielkiej i długiej męczarni rządzić będzie partia Bastrana ../.

Polska stanie się terenem trzech, potem dwóch rywalek,

Wasza wrogość wywoła nieszczęście i śmierć,

(lub tekst)

Nienawistny lis wywoła (przyczyną) nieszczęścia i śmierci,

Po znużeniu władzę nad krajem obejmie Sly Fox./..

 

tortur'e = torture - męki, męczarnia

regie = administracja, kierownictwo, zarząd

rivauix-e - współzawodniczący, współubiegający się / -e oznacza rywalkę! Kobietę!

vous = zaimek wy, was, wam - oznacza mówienie do wielu osób na raz. Ciekawostka w języku holenderskim słowo <vos oznacza "renard" = lis >

pouvoir = móc coś zrobić,potrafić, zdołać / władza absolutna, moc, siła, możność

comprendra = zawierać, obejmować/rozumieć, pojmować

 

Ta przepowiednia najbardziej jest zbliżona do sytuacji jaka panuje w naszym kraju. Najciekawsza jest trzecia linijka bo można ją różnie interpretować. Zdziwiłem się przy słowie „vous” ponieważ Nostradamus zazwyczaj nie używał zaimków osobowych. Gdyby tak było na końcu tej linijki powinien wystąpić wykrzyknik ! jako ostrzeżenie ale jest przecinek. Jako że mieszkam w Holandii i trochę znam ten język słowo to skojarzyłem z „renardem”- lisem. Otrzymaliśmy więc możliwość różnej interpretacji trzeciego wiersza.

 

A więc teraz wygrają czerwoni i błękitni. Czy wygra PiS i będzie rządził samodzielnie czy oponenci utworzą rząd koalicyjny tak naprawdę nie ma znaczenia. Bardziej istotne jest to co się stanie po wyborach. Prawdopodobnie rozkręci się prawdziwa spirala nienawiści pomiędzy zwolennikami różnych partii, różnej wiary, różnych poglądów na sprawy codzienne, różnego widzenia tych samych spraw jak aborcja, in-vitro, katastrofa smoleńska, afery gospodarczo polityczne, 6- latki do szkoły, imigranci muzułmańscy itp. to wszystko dzieli nas Polaków na przeciwników i zwolenników. Polacy zaczęli kłócić się dosłownie o wszystko a oliwy do ognia nienawiści codziennie dolewają stacje telewizyjne. Wszystko to będzie trwało do czasu kiedy pojawi się Zakonnik chętny przejąć władzę.

Norbertus

niedziela, 18 października 2015, norbertus60

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
stat4u